محدودیت های نصب اپلیکیشن ۷۲۴

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (4 امتیازات, متوسط: 4٫75 از 5)
Loading...

اپلیکیشن ۷۲۴ از جمله اپلیکیشن‌های مالی پرطرفداری است که با تبلیغات تلویزیونی توانسته بیش از یک میلیون نصب فعال داشته باشد و در حال حاضر جزو ۵ نرم افزار برتر مالی قرار بگیرد. این اپلیکیشن که با پشتوانه گروه مالی سامان به کاربران ایرانی معرفی شده است، توانسته با امکانات زیادی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد به عنوان نرم افزار اول بسیاری از ایرانی‌ها انتخاب شود ولی ضعف‌هایی نیز در این نرم افزار مالی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم برای دانستن آن‌ها با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم به دلایل و نقطه صعف‌هایی اشاره کنیم که استفاده نکردن از اپلیکیشن ۷۲۴ را توجیه کرده و برای بسیاری از کاربران جایگزین کردن این اپلیکیشن با سایر نرم افزارهای مشابه منطقی و توجیه پذیر‌تر گردد. بدیهی است که مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌شود لزوما تمامی ضعف‌های موجود در اپ مالی ۷۲۴ نبوده و موارد دیگری نیز قابل ذکر هستند که به دلیل اهمیت کمتر به آن‌ها پرداخته نشده است.

از سوی دیگر ذکر کردن این دلایل برای استفاده نکردن از نرم افزار مالی ۷۲۴ رد کردن نقاط قوت آن نبوده و در مقاله جداگانه قطعا به دلایل استفاده از اپلیکیشن ۷۲۴ خواهیم پرداخت.

۱- عدم پشتیبانی بسیاری از بانک‌های بزرگ کشور

اولین مشکل بزرگ اپلیکیشن ۷۲۴ عدم پشتیبانی این نرم افزار از کارت‌های بانکی بسیاری از بانک‌های بزرگ و معتبر کشور است که عملا میلیون‌ها نفر را از خدماتی همچون کارت به کارت و دیگر موارد مالی محروم می‌نماید. در حال حاضر برنامه اندرویدی ۷۲۴ از ۲۲ بانک کشور پشتیبانی می‌کند که با وجود بیش از ۳۶ بانک و موسسه مالی و اعتباری در کشور، صعف بزرگی برای آن حساب شده و می‌بایست مسئولین این نرم افزار به فکر اضافه کردن بانک‌های باقیمانده به لیست بانک‌های پشتیبانی شده باشند.

۲- عدم وجود امکان خرید بسته‌های اینترنت رایتل

از دیگر اشکالات بزرگ موجود در اپلیکیشن ۷۲۴ عدم امکان خرید بسته‌های اینترنت اپراتور سوم کشور است که اتفاقا به دلیل وجود کاربران زیاد اینترنت، نیاز زیادی به خرید بسته‌های اینترنتی دارند. اپلیکیشن ۷۲۴ که تا چند روز گذشته حتی امکان خرید بسته‌های اینترنت همراه اول را برای کاربران خود غیر فعال کرده بود و امکان خرید نبود، در حال حاضر به طور کلی امکان خرید بسته‌های اینترنتی رایتل را در اپلیکیشن خود نگنجانده و این ضعف بزرگی برای ۷۲۴ است.

۳- عدم وجود محصولات بیمه‌ای پرکاربرد مانند شخص ثالث و بدنه و حتی عمر!

یکی از بخش‌هایی که شدیدا روی آن تبلیغات فراوانی انجام می‌شود بخش بیمه‌ای اپلیکیشن ۷۲۴ است که به دلیل وجود بیمه سامان در گروه مالی سامان، به این برنامه اضافه شده و عملا نسبت به دیگر اپلیکیشن‌های مشابه که از وجود همچین امکانی برخوردار نیستند ولی توانستند محصولات بیشتر بیمه‌ای را ارایه کنند، عقب مانده و صرفا ۴ محصول بیمه ای کم طرفدار را در اپلیکیشن خود می‌فروشد.

تاسف بار است که عملا کاربرد اپلیکیشن‌های این چنینی که معمولا در زمینه فروش بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه است، در ۷۲۴ زیر سوال رفته و صرفا محصولات بیمه‌ای غیر ضروری در ویترین این برنامه قرار گرفته است.

۴- طراحی ناقص بخش‌های پرداخت و خرید بیمه!

از دیگر اشکالات موجود در اپلیکیشن ۷۲۴ طراحی غیرمتناسب بخش خرید بیمه و همچنین بخش پرداخت این اپلیکیشن است که از گرافیک کلی اپلیکیشن استفاده نکرده و به نظر می‌رسد صرفا در اجرای دستورات این دو بخش یک صفحه مرورگر اینترنتی باز می‌شود و قالب اپلیکیشن یک چارچوب برای آن محسوب می‌شود!

به عبارت دیگر بخش خرید بیمه و همچنین پرداخت نهایی کاربران در قالب یک آی‌فریم در اپلیکیشن گنجانده شده است و به شدت در تستی که ما انجام دادیم ظاهر زشتی به این نرم افزار می‌بخشد.

۵- عدم وجود امکان اسکن برای خرید از ترمینال‌های پذیرندگان سامان

یکی از امکانات خوب اپلیکیشن ۷۲۴ امکان خرید بدون کارت از ترمینال‌های خرید این شرکت است ولی این قسمت به صورت ناقضی در اختیار کاربران قرار گرفته است. نمونه این خدمات در اپلیکیشن آپ وجود دارد که کاربر با اسکن بارکد هر فروشنده می‌تواند بدون نیاز به کارت بانکی، پرداخت خود را انجام دهد ولی این امکان در ۷۲۴ با وارد کردن کد طولانی و چند رقمی انجام می‌شود که طبیعتا ذات پرداخت‌های این چنینی را زیر سوال می‌برد. به بیان دیگر در صورتی که قصد دارید از ۷۲۴ به عنوان جایگزین کارت بانکی خود استفاده نمایید، باید بگوییم که این اپلیکیشن گزینه خوبی نبوده و مشقت استفاده از کارت بانکی قطعا کمتر از مشقت کار با اپ ۷۲۴ خواهد بود.

۶- عدم وجود امکان پرداخت قبوض ایرانسل و رایتل

یکی از امکانات اپلیکیشن ۷۲۴ امکان پرداخت قبوض مربوط به سیم کارت‌های دایمی شرکت همراه اول است که اتفاقا مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد ولی این اپلیکیشن طبق روال معمول که همیشه در هر بخشی دارای نواقص بسیاری است، امکان پرداخت قبوض سیم کارت‌های دایمی ایرانسل و رایتل در این اپلیکیشن وجود نداشته و کاربران این دو اپراتور برای پرداخت قبوض خود می‌بایست به دیگر اپلیکیشن‌های پرداخت مراجعه کنند!

– سایت نامناسب و عدم کانال‌های اطلاع‌رسانی مناسب

آخرین اشکال و دلیل برای استفاده نکردن از اپلیکیشن ۷۲۴ ضعف مسئولین این اپلیکیشن در بخش وب‌سایت رسمی آن و همچنین کانال‌های اطلاع رسانی است که در دیگر برنامه‌های مالی مشابه مانند آپ، تاپ و … بسیار فعال بوده و سایت این اپلیکیشن‌ها به طور کاملا جدی امکانات بسیار خوبی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

اما سایت رسمی ۷۲۴ بسیار ناقص و آماتورگونه طراحی شده و هیچ راه ارتباطی در شبکه‌های مجازی برای آن اعلام نشده است که طبیعتا در دنیای امروز جذابیت استفاده از این اپلیکیشن را برای کاربران کاهش می‌دهد.

به طور کلی ۷ دلیل بالا از جمله مواردی هستند که باعث می‌شود استفاده کردن از اپلیکیشن ۷۲۴ توصیه نشود و این اپلیکیشن نتواند در مقابل اپلیکیشن مشابه مانند تاپ، آپ و …. حرفی برای گفتن داشته باشد و از نظر امکانات و ویژگی‌های گفته شده ضعیف ارزیابی شود.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer