سامانه همراه ۷۲۴

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (6 امتیازات, متوسط: 4٫83 از 5)
Loading...

آشنایی با سامانه همراه ۷۲۴ به روش پرسش و پاسخ

۱- سامانه همراه ۲۴ بر روی کدامیک از اپراتورهای موجود فعال است ؟
سامانه همراه ۲۴ در حال حاضر بر روی اپراتورهای ایرانسل، همراه اول ، تالیا و موبایل کیش فعال است.۲- آیا سیمکارتهای اعتباری نیز قابلیت اتصال به سامانه همراه ۲۴ را دارند؟
بلی ، خدمات سامانه همراه ۲۴ بر روی تمامی سیمکارتهای اپراتورهای موجود( چه دائمی وچه اعتباری) ارائه می گردد .

۳- آیا هر مدل گوشی قابلیت اتصال به سامانه را دارا می باشد؟
بلی، سامانه به گونه ای طراحی شده است که امکان اتصال برای انواع مدل ها ی تلفن همراه امکان پذیر می باشد..

۴- آیا لازم است تغییراتی در تنظیمات پیش فرض گوشی تلفن همراه خود به منظور اتصال به سامانه انجام دهم؟
خیر نیازی به هیچگونه تغییری در تنظیمات پیش فرش گوشی تلفن همراه نیست.

۵- آیا جهت اتصال به سامانه همراه ۲۴ می بایست نرم افزار خاصی روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمود ؟
خیر، این سامانه مبتنی بر فناوری USSD است و نیازی به نصب نرم افزار در گوشی تلفن همراه ندارد.

۶- جهت اتصال به سامانه همراه ۲۴ چه باید کرد ؟
دارندگان تلفن همراه به منظور استفاده از خدمات همراه ۲۴ فقط کافیست *۷۲۴# را بر روی گوشی تلفن همراه خود شماره گیری نموده و پس از انتخاب زبان منوی خدمات را مشاهده نمایند.

۷- آیا لازم است به منظور استفاده از خدمات ثبت نام نماییم؟
خیر شما قادر خواهید بود بدون ثبت نام از خدمات این سامانه استفاده نمایید، فقط درصورتیکه تمایل به ثبت کارت بانکی خود را از طریق سایت داشته باشید می بایست ابتدا در سایت http://hamrah24.sep.ir ثبت نام نموده سپس کارت/کارتهای بانکی خود را ثبت نموده و از آن طریق حساب خود را به گوشی تلفن همراهتان متصل نمایید.

۸- آیا می توانم کارت بانکی خود را از طریق تلفن همراه ثبت نمایم ؟
بلی، به هنگام استفاده از خدمات و پرداخت وجه مورد نظر ابتدا شماره کارت ورمز دوم را وارد نموده و عملیات پرداخت را انجام خواهید داد، پس از آن سامانه از شما خواهد پرسید که چنانچه قصد ثبت این کارت کارت بانکی را دارید گزینه تایید را انتخاب نمایید، به این ترتیب کارت مورد نظر شما ثبت خواهد شد.

۹- آیا امکان ثبت کارت بانکی از طریق سایت نیز وجو دارد؟
بلی، ابتدا می بایست در منوی خدمات گزینه ثبت نام در سایت، کد ثبت نام دریافت سپس به سایت http://hamrah24.sep.ir جهت تکمیل عملیات ثبت نام و فعالسازی مراجعه نمایید، پس از آن قادر خواهید بود کارت/کارتهای بانکی خود را در سایت ثبت نمایید .

۱۰- چطور می توانم کد ثبت نام دریافت کنم؟
پس از شماره گیری *۷۲۴# و مشاهده منوی خدمات همراه ۲۴، گزینه خدمات و سپس ثبت نام در سایت را انتخاب نمایید،بلافاصله سامانه به شما کد ثبت نامی را نمایش خواهد داد که می بایست با کمک آن جهت تکمیل عملیات ثبت نام به سایتhttp://hamrah24.sep.ir مراجعه نمایید.

۱۱- نحوه ثبت نام در سایـت به چه صورت است؟
پس از دریافت کد ثبت نام و مراجعه به سایت http://hamrah24.sep.ir ابتدا می بایست روی گزینه عضویت کلیک نمایید.

سپس مشخصات خود را ثبت نموده و کد کاربری و رمز عبور به منظور ایجاد حساب برای خود مشخص نمایید.

سپس پس از تایید شناسه کاربری، به صفحه قبول شرایط و قوانین سایت هدایت خواهید شد و پس از ان فعالسازی صورت خواهد گرفت به این ترتیب که کاربر می بایست شماره همراه و کد ثبت نام دریافتی را در آن قسمت وارد نماید، پس از تایید منوی خدمات سایت به شما نمایش داده خواهد شد، به این ترتیب قادر خواهد بود از خدمات سایت مانند ثبت، حذف و ویرایش کارت و همچنین گزارشگیری از کلیه پرداختها و.. بهره مند شوید.۱۲- امکان ثبت چند کارت بانکی وجود دارد ؟

بر روی گوشی تلفن همراه تنها امکان ثبت ۴ کارت بانکی وجود دارد اما چنانچه قصد پرداخت با کارت دیگری غیر از کارتهای ثبت شده خود را داشته باشید، می توانید گزینه سایر کارتها را انتخاب، شماره و رمز دوم کارت مورد نظر را وارد و پرداخت خود را انجام دهید بدون آنکه آن را ثبت نمایید .

۱۳- آیا کلیه کارتهای ثبت شده سایت در گوشی تلفن همراه هم قابل نمایش است؟
بر روی سایت نیز هر تعداد کارتی که ثبت می کنید، فقط ۴ مورد آن را روی گوشی تلفن همراه به کاربر نمایش داده می شود.

۱۴- کارتهای ثبت شده در گوشی تلفن همراه به چه صورت قابل شناسایی است ؟
چنانچه کارت بانکی خود را از طریق گوشی ثبت نموده باشید، سیستم کارت مورد نظر را باتوجه به اینکه مربوط به چه بانکی است، با نام آن کارت به شما نمایش خواهد داد. به عنوان مثال چنانچه کارت بانکی شما سامان باشد با نام saman1 به شما نمایش خواهد داد آگر یکی دیگر از کارتهای سامان خود را ثبت نمایید، با نام saman2 به شما نماش خواهد داد.

۱۵- آیا امکان حذف کارت در گوشی نیز وجود دارد؟
بلی، در منوی خدمات گزینه حذف امکان حذف کارت بانکی برای شما ایجاد شده است .

۱۶- به هنگام ثبت کارت بانکی در سایت گاهی با ورود شماره کارت، فیلد پنجم فعال می گردد درصورتیکه تعداد ارقام شماره کارت ۱۶ رقم می باشد . در اینصورت چه باید کرد؟
در صورت داشتن برخی از کارت های بانکهای تجارت و سپه، فیلد پنجم ( سه رقم آخر ) فعال می گردد، در صورتی که بانک صادر کننده کارت تراکنشهای موبایلی را پذیرش نماید نیازی به وارد کردن مقدار در قسمت پنجم نمی باشد ( ۱۶ رقم عدد و سه رقم باقی مانده خالی وارد گردد) ولی در صورتی که بانک صادر کننده کارت تراکنشهای موبایلی را پذیرش ننماید، می بایست در قسمت پنجم ۰۰۰ وارد گردد.

۱۷- علت خطای ” اطلاعات کارت نامعتبر است ” پس از ورورد اطلاعات کارت به هنگام ثبت کارت در سایت چیست؟
خطای “اطلاعات کارت نامعتبر می باشد” ممکن است به علت هر یک از دلایل ذیل باشد:
۱- شماره کارت اشتباه وارد شده است.
۲- رمز دوم (رمز اینترنتی) اشتباه وارد شده است.
۳- CVV2- کد سه یا چهار رقمی مندرج در پشت کارت- اشتباه وارد شده است که با مراجعه به دستگاه خودپرداز(ATM) می توانید رمز دوم خود را تغییر دهید.
۴- تاریخ انقضاء به اتمام رسیده است.
۵- موجودی کافی نباشد، به منظور بررسی صحت اطلاعات کارت بصورت سیستمی مبلغ ۱۰۰۰ ریال از آن حساب کسر و بلافاصله عودت داده می شود، چنانچه کاربر به اندازه این عملیات موجودی نداشته باشد با خطای فوق روبرو می شود .

۱۸- جهت تغییر زبان سامانه همراه ۲۴ بر روی تلفن همراه چه اقدامی باید انجام دهم؟
به منظور تغییر زبان سامانه همراه ۲۴ می بایست به منوی خدمات،گزینه خدمات مراجعه و با انتخاب تغییر زبان، زبان سامانه همراه ۲۴ را در گوشی خود تغییر دهید.

۱۹- رمز دوم کارت چیست و چگونه می توان رمز دوم کارت را تهیه نمود؟
هر کارت بانکی دارای دو رمز می باشد. رمز اول یا PIN1 برای استفاده از ATM و خرید از طریق POS می باشد که این رمز ۴ رقم می باشد. رمز دوم و یا PIN2 برای خرید اینترنتی و پرداخت قبوض و یا انتقال وجه اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای دریافت رمز دوم کارت خود کافی است به هر یک از ATM های بانک صادر کننده کارت خود مراجعه نمایید و از طریق گزینه های ATM رمز دوم و یا رمز اینترنتی را دریافت نمایید.

۲۰- سرویس مانده گیری برای برخی از کارتها پاسخی ارائه نمی کند، دلیل آن چیست؟
در صورتی که کارت شما متعلق به یکی از بانکهای سپه، پارسیان و یا تجارت می باشد، به دلیل عدم پذیرش تراکنشهای سرویس موبایل از طریق این بانکها، امکان مانده گیری کارتهای صادر شده این بانکها میسر نمی باشد که امیداوریم این بانکها با فعال سازی این سرویس، امکان مانده گیری برای دارندگان کارتهای بانک خود را مهیا نمایند.
۲۱- آیا تنها کارتهای بانک سامان قابلیت استفاده در این سیستم را دارد؟
خیر، تمام کارتهای عضو شتاب با داشتن رمز دوم قابلیت استفاده در این سیستم را دارند. توجه شود که کارت آن دسته از بانکها که امکان پذیرش تراکنشهای موبایلی را ندارند(مانند بانکهای تجارت، سپه، پارسیان، مهر) امکان مانده گیری از طریق این سیستم را ندارند و این مورد به دلیل عدم امکان پذیرش تراکنشهای نوع موبایلی از طریق این بانکها می باشد

۲۲- منظور از استعلام بدهی موبایل در منوی قبض چیست؟
شما قادرید از طریق همراه ۲۴ قبض تلفن همراهتان را بدون ورود شناسه قبض و پرداخت، پرداخت نمایید. به این ترتیب که پس ار انتخاب گزینه استعلام بدهی موبایل، سامانه بدهی تلفن همراه شما را تا آن لحظه نمایش خواهد داد و شما می توانید آن را پرداخت نمایید.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer