همه چیز درباره بیت کوین

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (45 امتیازات, متوسط: 4٫84 از 5)
Loading...

بیت کوین سر جای خودش است و به این زودی کنار گذاشته نمی شود بنابراین درک نحوه کار آن اهمیت دارد. رویترز اصول کار این ارز مجازی را از تراکنش تا ماینینگ یعنی همان تولید و توزیع توضیح داده است.

نقل و انتقال
۱. کاربر با استفاده از موبایل یا کامپیوتر درخواستی برای انتقال مقداری بیت کوین از حسابشان به حساب دیگری ایجاد می کند ←تراکنش (برای ایجاد کیف پول مجازی نیاز به نرم افزار مشتری بیت کوین، یک کلید محرمانه و کلید عمومی برای شناسایی و حفظ امنیت هر تراکنش هست)←
۲. این درخواست تا زمانی که کاربران شبکه با نام استخراج کننده یا ماینر آن را برای پردازش بردارد، در شبکه بیت کوین معلق می ماند.

استخراج
۳. طی فرایند استخراج، تراکنش ها در بلاک های داده بسته بندی می شوند (مجموعه های بزرگی از داده که تراکنش ها در آن متمرکز شده اند) و بطور اتقاقی یک سرپیام به آنها داده می شود←

۴. استخراج کننده ها برای متصل کردن سرپیام ها با nonce یعنی یک شماره اتفاقی که فقط یکبار ایجاد می شود رقابت می کنند تا کد الفبایی عددی با نام هش ایجاد کنند که باید مقدار آن کمتر از دشواری محاسباتی باشد.

۵. هر هس پذیرفته شده توسط شبکه های بیت کوین با بیت کوین پاداش می گیرد که اخیراً پاداش معادل ۲۵ بیت کوین است اما با ملحق شدن استخراج کننده های بیشتر مقدار آن کاهش می یابد.
(برای انجام فرایند هر تراکنش حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز است و زمانی که تمام شد برگشت ناپذیر است)

۶. سپس مقادیر هش به سرپیام بلاک بعدی اضافه می شود و یک زنجیره بلاک ایجاد می کند که نقش دفتر کل تمام تراکنش های انجام شده در شبکه بیت کوین را دارد.

آخرین خبرها از بیت کوین

ارزش مالی بیت کوین به تازگی از مرز ۶۰۰۰ دلار نیز گذشت و خالق این ارز رمزنگاری شده را بسیار بیشتر از حد تصور ثروتمند ساخته است.

با عبور بیت کوین از مرز ۶۰۰۰ دلار، کارشناسان بسیاری معتقدند که بیت کوین حقه‌ای بیش نیست اما به نظر می‌رسد، سایر سرمایه‌گذاران هیچ توجهی به این موضوع ندارند.

روز جمعه خالق این ارز رمزنگاری شده اعلام کرد که برای اولین بار ارزش بیت کوین به ۶۰۰۰ دلار رسید و این جهش بسیار بزرگی برای بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به حساب می‌آید.

این در حالی است که ارزش بیت کویت در اول ژانویه ۲۰۱۷ تنها ۱۰۰۰ دلار بود. با این وجود، ارزش این ارز رمزنگاری شده همچنان ناپایدار است. تنها ذی‌نفع این سکه‌های ارزشمند، ساتوشی ناکاموتو، خالق آن است. وی در حال حاضر حدود ۹۸۰۰۰۰ سکه بیت کوین دارد که ارزش آن معادل ۵٫۹ میلیارد دلار است. گفته می‌شود ساتوشی، ۲۴۷ امین فرد ثروتمند جهان شده است.

اخبار خوب دیگری هم وجود دارد. کیف پول بیت کوینی کوین بیس در آمریکا مرکز مبادلات ارز مجازی جدیدی بازگشایی کرد. برادران وینکلاووس که موسس مرکز مبادلات بیت کوین با نام فامیلی خودشان بودند نیز از ایجاد رقیبی برای بیت کوین با نام Gemini در ماه های پیش رو خبر دادند.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer