طرح ۷۲۴ اورژانس

ا امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (5 امتیازات, متوسط: 4٫80 از 5)
Loading...

سرپرست سازمان اورژانس کشور از تجهیز آمبولانس‌های ایران به دستگاه الکتروشوک‌ برای سکته‌های قلبی خبر داد.

با دو طرح 247 و 724 اورژانس آشنا شوید

به گزارش بانک ۷۲۴ به نقل از تسنیم، پیرحسین کولیوند در نخستین جشنواره تقدیر از مجریان برتر مدیریت سکته‌های قلبی و‌ مغزی با بیان اینکه اورژانس پیش بیمارستانی جز تکالیف حکومتی است، اظهار داشت: باید به اورژانس پیش بیمارستانی بها داد چرا که خدمات آن فوریتی است و در آن‌، زمان و کیفیت ارائه خدمات در درمان بسیار موثر است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: خوشبختانه در دوره حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت و با حمایت‌های وی و معاونت درمان به اورژانس پیش بیمارستانی بها داده شد و نقش اورژانس بیشتر دیده شد.

کولیوند وجود مهارت و‌ هنر در تکنسین‌های اورژانس را دو اصل مهم برای رسیدگی به موقع و مناسب بر بالین بیمار یا مصدوم دانست و‌ گفت: تکنسین‌های اورژانس باید بدانند که چگونه از تجهیزات استفاده کنند و یا اینکه چه شرایط و اقداماتی برای مصدوم و بیمار لازم است تا در نهایت، اقدامی سودمند و کم هزینه برای بیمار انجام دهند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به وجود اقدامات مناسب در دو طرح ۲۴۷ و ۷۲۴ که مربوط به مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی است، گفت: خوشبختانه در راستای این دو طرح، اقدامات‌ خوبی در اورژانس صورت گرفت و در حال حاضر به دنبال گسترش این طرح‌ها در اورژانس همه شهرهای کشور هستیم.
کولیوند با بیان اینکه بسیاری از سیستم های فوریتی بر پایه تجربه و دانش است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم که سطح دانش افراد اورژانس را بالاتر ببریم و آموزش‌های لازم را به آنها بدهیم چراکه سرعت در ارائه این خدمت بسیار مهم است.
وی ضمن اشاره به وجود هماهنگی مناسب میان اورژانس، دیسپچ، بیمار و‌ بیمارستان در راستای این دو ‌طرح، گفت: معمولا بیمارانی که توسط اورژانس وارد مراکز درمانی می‌شوند با سرعت بالاتری از خدمات در بیمارستان بهره می‌برند.
کولیوند در ا‌دامه ضمن اشاره به‌ وجود ۳۳ پایگاه هوایی اورژانس در کشور، افزود: مصدومین و ‌بیماران به مراتب با اورژانس هوایی سریعتر به مراکز درمانی می‌رسند و در حال حاضر نیاز به اورژانس هوایی روز به روز بیشتر می شود و بنابراین ‌ما هم باید ‌کیفیت خدمات اورژانس را در این قسمت ارتقا دهیم.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که در حال حاضر تعداد اورژانس موتوری افزایش یافته است، گفت: موتورلانس‌ها همانند آمبولانس اورژانس، تجهیز شده اند و ‌بهترین‌ نیروها در این بخش مشغول هستند.

وی افزود: وجود این ‌موتور آمبولانسها در شهرهای بزرگ به دلیل حجم ‌ترافیک بالا برای رسیدن به موقع بر بالین مصدوم یا بیمار بسیار موثر خواهند بود.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در خصوص ارائه خدمات اورژانس به بیماران سکته‌های قلبی و‌ مغزی نیز گفت: به محض این‌که زنجیره دو طرح ۲۴۷ و ۷۲۴ برای بیماران سکته‌های قلبی و مغزی ایجاد شد، اورژانس هم بستر خود را برای ارایه خدمت در این دو بخش مجهز کرد ‌و متخصص قلب نیز در دیسپچ حضور یافت.

وی افزود: خوشبختانه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ما توانستیم در حد خودمان از تجهیزات پزشکی تولید داخل برای دو بخش ۷۲۴ و ۲۴۷ استفاده کنیم و همه همکاران برای استفاده از این‌ تجهیزات نیز آموزش دیده اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در بخش دیگری از سخنان‌ خود، تعداد بیماران منتقل شده با علائم قلبی از سوی اورژانس را ۳۳۰ هزار و ۵۵۵ مورد بیان‌کرد ‌و گفت: تعداد بیماران منتقل شده با کد ۲۴۷ از سوی اورژانس نیز ۵ هزار و ۳۲۱ مورد بوده است.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی اورژانس در جهت مدیریت سکته های حاد قلبی، گفت: در این راستا همه آمبولانس‌ها مجهز به دستگاه الکتروشوک‌( AED) شدند که همه این اقدامات از برکات طرح تحول سلامت است.

کولیوند تغییر ناوگان ‌اورژانس و بهینه کردن و به روز کردن آنها را از اقدامات خوب برای اورژانس در راستای برنامه تحول سلامت ببان‌ کرد و افزود: در حال حاضر در شهر تهران تمام خدمات کد ۲۴۷ برای بیماران قلبی ارائه می‌شود و چنانچه دانشگاهی آمادگی برای این خدمات را دارد باید اعلام‌ کند.

کولیوند در ادامه با اشاره به برنامه ۷۲۴ برای بیماران سکته‌های مغزی نیز گفت: در این راستا باید تلاش بیشتری کنیم و باید خدمات بهتر و سریعتری برای این بخش داشته باشیم.
وی با اشاره به آموزش ۱۴ هزارنفر در بخش سکته حاد مغزی و در راستای برنامه ۷۲۴، گفت: در حال حاضر تعداد بیماران منتقل شده با کد ۷۲۴، سه هزار و ۴۹۳ مورد بوده است.
وی با تاکید بر اینکه تشخیص به ‌موقع سکته مغزی بسیار مهم است، افزود: به همین منظور پروتکل‌هایی برای اجرای بهتر این برنامه در نظرگر فته شده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تدوین پروتکل آفلاین سکته حاد مغزی، تدوین چهار سطحی تریاژ تلفنی سکته حاد قلبی و تدوین بسته آموزشی ویژه تکنسین های فوریت‌های پزشکی را از قدامات صورت گرفته در اورژانس در راستای برنامه ۲۴۷ و ۷۲۴ بیان‌کرد.

وی با تاکید براینکه دو خدمت ۲۴۷ و ۷۲۴ ما را به سمت پزشکی از راه دور برده است، افزود: این تکنولوژی‌ها بر تعداد پایگاه‌های اورژانس، تعداد نیرو، تعداد آمبولانس و بهره گیری از نیروی پزشک تاثیر گذار بوده است.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer